Найвідомішою та найпопулярнішою службою Інтернету є Всесвітня павутина (Веб). Саме після її розповсюдження став можливий масовий доступ користувачів до Всесвітньої мережі. Своєю появою Веб має завдячити Тіму Бернесу-Лі, який винайшов протокол HTTP, адреси URL та мову HTML — технології, на яких ґрунтується Веб.
Служба Веб
підтримується сукупністю серверів, які здатні обмінюватися даними за протоколом
HTTP. Цих серверів мільйони, й розповсюджені вони по всьому світу. На них
містяться веб-сторінки — спеціальні документи, створені з використанням мови
HTML. Кожна веб-сторінка має адресу URL, за допомогою якої вона може бути
знайдена.
Перегляд веб-сторінок здійснюється у спеціальних програмах – браузерах, найпоширенішими з яких є: Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome, Safari.
Тренди в веб-дизайні змінюються постійно. І незважаючи на те, що на початку року намічаються окремі моменти, які будуть активно розвиватися з плином часу, знаходиться можливість і для появи нових і незвичайних тенденцій та інновацій. Веб-дизайнери придумують цікаві поєднання, використання, застосування.
1.Веб-дизайн. Основні тренди веб-дизайну.
Веб-дизайн — галузь веб-розробки, що охоплює цілий ряд напрямів і дисциплін із створення та супроводу сайтів або веб-застосунків, таких як графічний веб-дизайн, проектування інтерфейсів, авторинг, використовуваність та оптимізація для пошукових систем.
Тренди в веб-дизайні змінюються постійно. І незважаючи на те, що на початку року намічаються окремі моменти, які будуть активно розвиватися з плином часу, знаходиться можливість і для появи нових і незвичайних тенденцій та інновацій. Веб-дизайнери придумують цікаві поєднання, використання, застосування.
Основні тренди веб-дизайну
- Випадаюче меню Tiny Nav – ці непомітні крихітні стилі навігації тільки на перший погляд виглядають мінімалістичними, але дуже часто вони розкриваються при натисканні мишкою по ним і пропонують великий набір опцій. (epicmoleskine, fasadlab)
- Бульбашки – вільні форми, без чіткого визначення геометричних форм, з’являються все частіше і притягують погляд. І хоча такі «безформні форми» зазвичай мають округлий вигляд, буває, що й не мають. Назвемо такі об’єкти «краплями». Краплі частенько сприяють розставлені акценти для залучення уваги до проекту і виділення важливого, наприклад, заголовка.(andypatrickdesign)
- Шари і поділи – одна з найцікавіших речей в процесі вивчення і роботи в веб-дизайні, так як ви отримуєте можливість створювати приголомшливий візуальних ефект, який завжди здатний привернути увагу користувачів. (tiltedchair)
- «Плаваючі» прямокутники – використовують всюди від портфоліо до корпоративних сайтів, і всюди вона виглядає на відмінно і органічно вписується в дизайн. Можливо це від того, що вона створює забавні шари, які чудово працюють з паралакс-ефектом. Але що дійсно приємно, кожен прямокутник може мати власний характер, являти собою окрему особистість. (pointcamp)
- Фототипографіка – літери фарбуються не в колір, а в фонову фотографію. (vivadesignstudio)
- Сторітелінг – напрямок рекламує товар від імені реального користувача, простої людини котра скористалась тим чи іншим засобом та розповідає, як це змінило її життя. Такі історії можуть бути подані у вигляді по блокових статей, анімації чи навіть відео звернення. (platfor.ma)
- Більше простору! – головна ідея сайтів це не розсіяти увагу користувача та закцентувати саме на потрібному продукті, тезі чи слові котре затримається надовго в пам’яті та буде нагадувати про відвідуваний сайт.
- Мінімалізм в моді. Тому і сайти намагаються робити в мінімалістичному стилі. Це знову не розсіює увагу і нестандартні фото з коротким, але влучним вмістом надовго осідають в пам’яті користувачів.
- Яскраві та «кричащі» кольори – емоції для користувачів! А емоції котрі будуть пов’язані з вашим сайтом це дуже добре.
- Не стандартне розташування блоків ще один крок до успіху. Люди, відвідуючи сайти, звикають до однотипності, та правильна та сміла ергономіка дає змогу поглянути на речі зовсім під іншим кутом.
- Повноекранні відео – спосіб не лише зупинити людину на перегляді, а й подати потрібні ключові дані.
- Геометрія аналогічним чином, як і мінімалізм, увірвалась в тренди.
- Сінемаграфи – досить новий напрямок, котрий часто використовується в фонових зображеннях сайту. Сінемаграф це не анімація, а теж саме статичне зображення, щоправда з невеличким рухомим елементом котрий підкреслює основну ідею.
- Gif анімації – класика. А як вам відомо класика не старіє.
- Яскрава акцентована графіка – спосіб привернути увагу «найрозбещеніших» користувачів.
- 3D зображення посіли своє місце при створенні веб-сайтів. Окрім того, що зображення є об’ємні їх можна покрутити та розглянути з різних кутів.
Немає коментарів:
Дописати коментар